سيم و كابل
صنعت سيم و كابل را بهتر بشناسيد

 سيم و كابل هاي حلقوي

سيم و كابل هاي حلقوي در واقع يك كابل افشان گرد است كه دور يك مغزي مناسب به طور دقيق قرار گرفته است، مغزي بيشتر مواقع از مواد نارسانا ساخته شده است. از مزاياي اين نوع هادي استفاده آن در ولتاژهاي پايين مي‌باشد كه پايداري متاسب و اثر پوستي كمتري را در مركز دارد.

سيم و كابل هاي افشان فشرده

هادي فشرده در واقع كابل افشان گردي است كه به طور فشرده و به صورت يكسان با يك قطر خارجي يكنواخت شده است و علت آن است كه همه لايه‌هاي افشان در يك مسير و به يك شكل ايده آل از پيش تعيين شده، به صورت فشرده درآمده‌اند. اين كابلها ظاهر خارجي صيقلي و صافي دارد به طوري كه هيچ حفره‌اي در سطح آن مشاهده نمي شود و در بين رشته‌ها فاصله خالي وجود ندارد و در نتيجه قطر خارجي آن به دليل فشرده شدن كمتر از حد معمول مي‌شود.

سيم و كابل هاي افشان متراكم شده

كابل افشان متراكم نوعي كابل است كه مابين استاندارد هادي هاي افشان هم مركز و هاديهاي فشرده قرار مي‌گيرد. در شكل زير مي‌توان اين سه نوع هادي را با هم مقايسه كرد.

سيم و كابل هاي فشرده

سيم و كابل هاي افشان متراكم شده

سيم و كابل هاي افشان هم مركز

همه رشته‌ها گرد مي‌باشند و فضاي قابل ملاحظه اي بين سيمها وجود دارد. در يك كابل متراكم شده، رشته‌ها پس از تابيده شدن از يك قالب كشيده مي‌شوند كه فضاهاي بين رشته ها را محدود مي‌كند. هر يك از اين رشته‌ها پيش از آنكه با هم در يك هادي صيقلي قرار گرفته باشند، به شكل ذوزنقه‌اي در آمده اند. به طوري كه هيچ حفره اي در سطح آن مشاهده نمي‌شود و در نتيجه قطر خارجي آن به دليل فشرده شدن، كمتر از حد معمول مي‌شود شايان ذكر است كه سيم و كابل هاي مفتولي شامل اين قاعده نمي‌شوند


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۱۵:۲۹ ] [ نادر رفيعي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 4
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 436
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب